Jak mluví bylinky

11.11.2018

Nádherný ohlas z bylinkového kurzu Vládi Vytáska: Při poznávání bylin v přírodě se  Šárce a jejímu příteli Joškovi doslova otevřela rostlinná říše a své pocity si zaznamenali. Šárka nám dala souhlas k publikování a proto s radostí předáváme dál:

"Takto k nám hovořil Řebříček - list: Mám bílé vyzařování s modrým žilkováním, vytahuji bolest z duše, mám chladivou energii. Zjemňuji na duši i  hmotně. Jsem rostlina, co pomáhá růst v duchovních rovinách. Jsem spojením s nebem, roztahuji a uvolňuji srdce. Přináším nebe na zemi. 

Takto k nám hovořily Zlatobýly: Celík...jsem bylina vynášející zlato poznání na povrch - do vědomí. Jsem poklad země. Jsem zlaté světlo života. Přináším poznání uvědomění. Jsem vyhledávající, prorůstající síla, která vnáší světlo poznání, co je třeba odvést, změnit a přinést tak růst, plodnost a hojnost. Na začátku i na konci - spirála růstu....otevírá cestu k poznání, co je třeba odvést, opustit a co přijmout a pochopit. Že Celík mizí z krajiny, je odmítání poznání, nechtění ho vidět, přijmout. Celík je v prostředí, kde refuluje rozklad, drží harmonizaci...stabilizuje. Zlatobýl kanadský - jsem harmonizační bylina...vedu k harmonizaci, žiji na troskách lidstva, připravuji prostor k harmonizaci, který dále přenechávám houbám k doladění, dočistění. Vnáším do umělého prostoru světlo. 

Potkali jsme Rdesno peprník a porovnávali jsme ho s pepřem. Rdesno - jsem prudce oddělující bylina, mojí sílou je břitkost a ostrost. Energie ostrá, soustřeďující a přitom rozbíjející, jednoznačná...mužská. Pepř - jsem rázná pulzující energie, která uvádí nehybné v pohyb - energie ženská. Zrníčka pepře - jsem semínko, které zahaluje, zveličuje pravdu. Zviditelňuji, a když je mě mnoho, otupuji. Jsem milující spravedlnost, jež uvádí v pohyb.."